startowe

Dość niespodziewanie, pewnego listopadowego tegorocznego dnia, minęło 10 lat od ukazania się pierwszego tekstu na naszym portalu. Z tejże okazji przygotowaliśmy zestawienie artykułów, które cieszyły największą popularnością wśród Was Drodzy Czytelnicy.

Team29er

Przedstawiamy 10 artykułów, które od początku działania strony, odnotowały największą ilość wyświetleń. Zgodnie z odwieczną regułą wszelkiego rodzaju zestawień i list, kolejność jest rosnąca.

Miejsce 10. Test opon BONTRAGER XDX 29X2.1"

Bontrager XDX

Artykuł autorstwa redaktora Michała z końcówki 2009. Chyba termin Go gonił, ponieważ krótko i rzeczowo. Aczkolwiek na aluzję do wdzięków Katarzyny Figury, znalazł miejsce i czas!

Miejsce 9. TEST AMORTYZATORA ROCK SHOX REBA RLT 29” EST AMORTYZATORA ROCK SHOX REBA RLT 29” 100MM Z OSIĄ MAXLE 15MM

ROCK SHOX REBA RLT

Tadeusz we wrześniu 2012 pisze test swojej trzeciej, długonogiej Reby od Rock Shoxa. Ciekawe czy doliczył by się dziś, ile tych Reb jeszcze miał, w przez te pozostałe lata? Autor w komentarzach, zebrał pozytywny feed back. Sama instrukcja ustawienia amortyzatora (jakby od niechcenia wpleciona w test) zasługuje na wydruk na papierze kredowym, oprawę i zawieszenie na ścianie ;)

Miejsce 8. TEST OPON SCHWALBE - NOBBY NIC I RACING RALPH W ROZMIARZE 29X2,25

NN_i_RR

W końcówce 2011, w listopadzie konkretnie, Ryszard dzieli się z Wami, Drodzy Czytelnicy, swoją opinią, na temat testowanych opon. Po całym sezonie treningów i startów (10 przeważnie górskich maratonów), Autor w konkretnych 2 zdaniach wydaje pozytywny werdykt ;) A w komentarzach redaktor Mateusz "reklamuje" swój artykuł z cyklu 29er idealny od A do Z - poświęcony oponom między innymi.

Miejsce 7. SZTYWNA OŚ BEZ SZTYWNEJ OSI – ZACISKI KÓŁ DT SWISS RWS

ZACISKI KÓŁ DT SWISS RWS

Mateusz w pogoni za mitycznym ideałem sztywności, testuje zaciski kół RWS od DT Swiss. Niewykluczone że popularność tego artykułu, wiązać należy z podażą ram do twentyninerów na rynku wtórnym? Może znajdując w dobrej cenie ramę na "szplikę", Ktoś podzielający opinię Nabiała co do testowanych zacisków, wykreśli z listy wymagań "sztywną oś" ?

Miejsce 6. TEST ROWERU AGANG GANGSTA 7.29

Testy Agang 729

Kolejny artykuł autorstwa Mateusza. I pierwszy, w tym zestawieniu test roweru jako całości. Opinia Nabiała o AGANG GANGSTA 7.29, jest na tyle przekonywująco-pozytywna, że jeden z Czytelników decyduje się na zakup. Ależ by było ciekawe, poznać Jego zdanie na temat tego roweru. Adam (adamgt), odezwij się! :)

Miejsce 5. TEST ROWERU SCOTT SCALE PRO 29 - ZWARTA SZTUKA

TEST ROWERU SCOTT SCALE PRO 29

Jeden z artykułów podwójnego autorstwa. Piotrek i Przemek, wiosną 2011, zgodnie ujeżdżając (lub jak zdradza zdjęcie - będąc ujeżdżanymi) karbonowego Scale Pro 29, doszli do zgodnego  wniosku że dobry jest! W komentarzach obficie wylewają się słowa zgrozy na temat ceny, miłości do samego przedmiotu testu oraz zachwyty nad fizycznym powabem testerów ;)

Miejsce 4. OPTYMALNA POZYCJA NA ROWERZE XC – FAKTY I MITY

mostek

Kolejny Nabiałowy tekst! I pierwszy i jedyny artykuł w TOP10, nie będący testem. Krótko, zwięźle i celnie. Choć przytoczone wartości liczbowe (np. długości zalecanych mostków) wyraźnie pokazują, jak do 2009 zmieniły się standardy w rowerach MTB o kołach w jedynie słusznym rozmiarze ;)

Miejsce 3. DŁUGODYSTANSOWY TEST ZABOOBIKES ZOMBIE29

zombie29

Najniższy stopień podium zestawienia. Czerwiec 2011 i Redaktor Śmieszek śmigający (do góry i w dół) na Kazurce na karbonowym Zombiaku. To był czas, gdy na rowerach tego producenta latali wszyscy członkowie Team29er. O ile wiem, to jeden z redaktorów, swojego Zaboo nie poniechał po dzień dzisiejszy! Test miał charakter długodystansowy, więc tekst wyszedł obfity (to chyba oczywiste zważywszy na wodo-lejne zdolności* złoto-ustość Autora). Godnie został zilustrowany i dodatkowo opublikowany w wersji anglojęzycznej.

Miejsce 2. WIELKI TEST SIODEŁEK SELLE ITALIA CZAS ROZPOCZĄĆ

SELLE ITALIA

Popularność tego tekstu właściwie nie powinien dziwić. Siodło w rowerze, to element który może skutecznie uprzykrzyć jazdę, więc wybór tego właściwego dla własnej dupy, jest rzeczą arcyważną. Atrakcyjność tego artykułu podbija mnogość modeli testowanych siodeł marki SELLE ITALIA oraz wielo-osobowość autorów. A w komentarzu bogata wymiana opinii (również tych krytycznych) oraz prośby (zaspokojone) o porady.

Miejsce 1. TEST ROWERU AUTHOR REVOLT 29

Test author revolt

Oczywiście pierwsze miejsce musi należeć do TESTU oraz Ojca Dyrektora Założyciela czyli Tadeusza a.ka. Cod ;) Tekst pochodzi z października 2011 i jego popularność to iloczyn "wieku" oraz toczącej Nas wszystkich rowerzystów choroby, polegającej na pogoni za kolejnym idealnym, lekkim, karbonowym TWENTYNINEREM! ;) W komentarzach natomiast, zażarta polemika - jak My to lubimy :)

Garść luźnych wniosków

Pierwszy, najbardziej oczywisty wniosek jest taki że, testy są tym czego najczęściej szukacie na team29er. I to świetnie, ponieważ My lubimy testować. Test Revolta został wyświetlony ponad cztery razy więcej razy niż najpopularniejszy artykuł z działu „Relacje z imprez” opisujący kolekcję Merida 2013 i pięć razy więcej niż relacja z wyścigu Uphill Race Śnieżka w 2010.

Ale nie tylko testy! Dwa miejsca za TOP10, znajduje się felieton Mateusza z wspomnianego powyżej cyklu 29er idealny od A do Z, którego popularność można interpretować iż nasz portal traktujecie jako medium opiniotwórcze.

Oczko niżej uplasował się tekst z 2009 traktujący o geometrii roweru MTB, którego zawartość prowadzi wprost niemal do testu roweru zbudowanego na ramie Accent Peak 29, przy projektowaniu której Team29er miał swój dumny udział ;). Można by rzec: Słowo - Rowerem się stało!

 

Uwaga, uwaga ...

Powyższy artykuł proszę traktować jako inicjację kilku innych tekstów i działań, mających na celu uczczenie Naszego 10'cio lecia.

* - korekta na wniosek redaktora Michała Ś. ;)

Team29er, 10 urodziny, Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego Team29er