KrossOrlenCyclingTeam01 mitchell

To był bardzo dobry występ polskiej drużyny w czeskim Nowym Mieście! :)

Informacja prasowa

Pierwszy raz w historii męska drużyna KROSS ORLEN Cycling Team zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej w Pucharze Świata w kolarstwie górskim. Na niebywały sukces zapracowali Ondrej Cink, który na linię mety w czeskim Nowym Mieście dotarł jako czwarty oraz Bartłomiej Wawak, który finiszował na 12 pozycji. Słabszy dzień miała Maja Włoszczowska, wyścig elity kobiet ukończyła na 27 miejscu.

KrossOrlenCyclingTeam05 bell

Za nami druga edycja Pucharu Świata w Nowym Mieście na Morawach. Po tygodniu deszczu, dzisiaj wreszcie wyszło słońce, ale trasa wyścigu była bardzo śliska, a zawodnicy musieli zmagać się także z błotem. To wymagało od nich nieprzeciętnych umiejętności i wykazania się najwyższą techniką, zwłaszcza na niektórych podjazdach. Wyślizgane korzenie i zalegające błoto były sporym wyzwaniem dla wszystkich walczących dzisiaj o jak najlepsze miejsca kolarzy. Bardzo dobry wyścig pojechali dzisiaj zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team, Bartłomiej Wawak osiągnął swój życiowy sukces zajmując dwunaste miejsce. Ondrej Cink ukończył wyścig na czwartym miejscu.

KrossOrlenCyclingTeam03 triangle

- Bardzo cieszę się z wyników podczas tego weekendu, sprzęt spisywał się bardzo dobrze, nie mieliśmy żadnych problemów, bardzo dobrze dobraliśmy zarówno przełożenia jak i opony. To historyczny wynik dla Polski i dla polskiego teamu KROSS ORLEN Cycling Team, którego dwóch zawodników na rowerach KROSS przyjeżdża na metę w czołowej piętnastce – mówił tuż po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

KrossOrlenCyclingTeam02 lanczos3

W wyścigu kobiet nieco słabszy dzień zaliczyła dziś Maja Włoszczowska. Jak sama mówiła, nie czuła się dziś najlepiej i choć dała z siebie wszystko, na metę dotarła na dwudziestej siódmej pozycji.

KrossOrlenCyclingTeam04 bicubic

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.

Komentarz Bartłomieja Wawaka :)

W końcu wszystko  zagrało????????! Tą edycję Pucharu Świata w Novym Mescie na Morave kończę na 12 miejscu ! Udało mi się wrócić do formy z przed Nalles ????. Cieszę się z progresu oraz tego, że wszystko zaczęło iść we właściwym kierunku. Teraz musi być już tylko lepiej ????Nasz Team zdobył 3 miejsce w kategorii generalnej mężczyzn, teraz będziemy walczyć o to 1 miejsce w Leogang.