KROSS ORLEN Cycling Team Mistrzami Polski 01

W tym roku Mistrzostwa Polski MTB rozegrane zostały na trasie w Boguszowie-Gorcach, gdzie w wyścigu elity tryumfowali zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team.

Informacja prasowa

Świetny wyścig w wykonaniu Mai Włoszczowskiej i Bartłomieja Wawaka podczas Mistrzostw Polski MTB w Boguszowie-Gorcach. W wyścigu elity kobiet zawodniczka KROSS ORLEN Cycling Team dotarła na metę z dużą, dwuminutową przewagą nad kolejną uczestniczką, zaś jej klubowy kolega Bartłomiej Wawak po zaciętej walce w wyścigu elity mężczyzn, jako pierwszy przekroczył linię mety na trudnej i wymagającej trasie.

Maja Włoszczowska wygrała dzisiejszy wyścig w Boguszowie-Gorcach i to kolejny tytuł Mistrzyni Polski w jej karierze. Trasa była bardzo ciężka pod względem technicznym, a dodatkowo po nocnych opadach deszczu, fragmenty z wystającymi korzeniami i kamieniami były bardzo śliskie, jednak Maja Włoszczowska potwierdziła, że jest najlepszą kolarką górską w kraju.

KROSS ORLEN Cycling Team Mistrzami Polski 03

- Bardzo się cieszę z tytułu Mistrzyni Polski na swoich ostatnich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. Przed startem było dość nerwowo, bo za mną dość ciężkie dwa tygodnie, w tym zmiana strefy czasowej i kłopoty zdrowotne po powrocie do Polski, więc byłam mocno niepewna tego wyścigu. Od samego początku wykorzystałam jednak możliwość zrobienia przewagi na jednym z trudnych fragmentów trasy i postanowiłam mocniej zaatakować, aby spokojnie móc jechać dalej swoim, równym tempem. Ostatnia runda kosztowała mnie bardzo dużo sił, ale na szczęście przewaga była na tyle duża, że spokojnie dojechałam do mety. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom, którzy dziś przyszli dopingować zawodników na Mistrzostwach Polski i dziękuję mojej ekipie KROSS ORLEN Cycling Team, która zapewniła mi komfortowe warunki, dzisiaj wszystko zagrało w stu procentach. Pierwszy raz w tym sezonie startowałam na rowerze z pełną amortyzacją – KROSS Earth, rower świetnie się sprawdził na korzenistej trasie i dał mi zwycięstwo – powiedziała po wyścigu Maja Włoszczowska.

W wyścigu elity mężczyzn pierwszy na mecie zameldował się kolega klubowy Mai – Bartłomiej Wawak, który po rocznej przerwie odzyskał koszulkę Mistrza Polski.

KROSS ORLEN Cycling Team Mistrzami Polski 02

- Do samego końca walka była bardzo wyrównana i nie było pewności, że Bartek wygra – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. – Zawodnicy wymieniali się na prowadzeniu, jednak na finiszu Bartek był najlepszy. Chociaż jak sam mówił, nie czuł się dzisiaj najlepiej, to pokazał, że jest najlepszym kolarzem górskim w Polsce – dodał Osicki.

- Od startu aż do samej mety walczyliśmy w gronie kilku zawodników. Nie był to dla mnie łatwy wyścig, nadal odczuwałem zeszłotygodniowy start i zmianę strefy czasowej. W pewnym stopniu wpłynęło to na dzisiejsze predyspozycje, ale cieszę się, że udało mi się wygrać i że w przyszłotygodniowym wyścigu wystartuję w biało-czerwonej koszulce – mówił Bartłomiej Wawak.

Dzisiejsze zmagania dobrze kończą się dla całego zespołu KROSS ORLEN Cycling Team. Trzeci z zawodników teamu – Ondrej Cink zwyciężył podczas wyścigu UCI C3 w czeskim Stupnie. A już za tydzień kolejne, ważne starty w Serbii, w Mistrzostwach Europy, na tych wyścigach ponownie zobaczymy Maję Włoszczowską, Bartłomieja Wawaka i Ondreja Cinka. Pod koniec sierpnia zawodników czekają jeszcze Mistrzostwa Świata a następnie dwie ostatnie edycje zawodów Pucharów Świata.

KROSS ORLEN Cycling Team Mistrzami Polski 04

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.