http://www.test.rowery650b.eu/images/stories/news/kola/AlexRims/A-Class-Supra-35-downhill-mountain-bike-rims01-600x399.jpg

Nie wiem, czy jest na rynku firma gotowa podjąć rękawicę rzuconą przez Extreme Fat Bikes, tzn niskoprofilową obręcz 29" o szerokości 100mm. Pewnym jest jednak to, że ich produkt jest niszą nisz. Natomiast dla normalnych rowerów i ludziów są obręcze całkiem zwyczajnie szerokie...np. Alex Rims Supra 35.

Michał Śmieszek

Na targach Eurobike 2013 mieliśmy przedsmak tego, co właśnie zaserwowała oficjalnie jedna z bardziej liczących się marek, specjalizująca się w produkcji obręczy do rowerów. A co to takiego? Mowa rzecz jasna o obręczy do ostrzejszej jazdy - modelu SUPRA 35. Kto choć trochę orientuje się w ofercie Alex Rims, ten z pewnością wie, że linia SUPRA charakteryzuje się dobrą relacją masy do wytrzymyłości i do ceny. Nie inaczej prezentuje się nowa SUPRA 35, która jest obecnie najszerszą rafką w katalogu 2014. Zewnętrzna szerokość to całkiem spore 35mm, ale jeszcze lepiej wygląda drugi, wewnętrzny parametr - całe 30mm, co pozwoli bez strachu zakładać kapcie szerokie na 2.5" i w miarę bezpiecznie mawet 3 calowe grubasy.

alex-rims-supra-35-wide-mountain-bike-rim-01

A-Class-Supra-35-downhill-mountain-bike-rims01-600x399

Supra 35 oferowana jest w trzech rozmiarach: 26. 27,5 oraz naturalnie 29 cali. Masa tej sporawej obręczy nie powinna przekroczyć 600g (29er), co czyni ją wyjątkowo atrakcyjną alternatywą dla konkurencji, a przede wszystkim umożliwia zbudowanie relatywnie lekkiego kompletu kół do Enduro i AM - dyscyplin, które coraż śmielej poczynają sobie w segmencie "tłentynajnerów".

alex-rims-supra-35-wide-mountain-bike-rim-02

W chwili obecnej Alex Rims sprzedaję Suprę jedynie jako samą obręcz, ale za kulisami słychać głosy, że Alex Rims być moze niebawem dołączy ten model do "elitarnej" grupy systemowych toczydełek "A-Class".

Foto: www.bikerumour.com