http://www.test.rowery650b.eu/images/stories/news/opony/WTBna2014_1104/wtb-logo-large.jpg

Dostaliśmy właśnie zapowiedź premier, które szykuje WTB w nowym sezonie. Część z nich to wcześniej anonsowane również przez Nas nowinki. Inne pozycje uzupełniają szeroki wachlarz rozmiarów lub opcji.

  Artur Drzymkowski

KOM i23 1 largeChyba najbardziej oczekiwaną przez wszystkich wielbicieli produktów marki WTB premierą, mają być obręcze KOM (skrót od skromnego - King of Mountain). Występować będą w we wszystkich rozmiarach 26 "/ 650B / 29” oraz słusznej szerokości i23mm. KOMy są oczywiście integralnym elementem opracowanego przez producenta systemu bezdętkowego TCS. W skrócie mocne i lekkie felgi wyścigowe.

Najlepiej sprzedające się obręcze Frequency Team i25 mm będą w nowej kolekcji dostępne dla wszystkich wielkości kół. A najwęższa i19 pojawi się w będącym w ataku rozmiarze 27,5”.

Szukającym w cyklokrosie odmiany od MTB na zimowe miesiące, WTB proponuje nowe obręcze - ChrisCross I19 TCS 700C. Rafki te wyposażone będą w obrabiane CNC ścianki boczne, wiercone w 4D otwory pod nyple i oczywiście system bezdętkowy TCS. Jesteśmy przekonani, że znajdzie się grupa osób, która kola będzie używać te rafki w swoich góralach, dlatego pojawiły się w naszym zestawieniu.

Na skutek ścisłej współpracy z Markiem Weirem z TEAM WTB w kolekcji opon pojawiła się nowa specyfikacja - Team Issue. Idea ich zrodziła się w warunkach europejskich zawodów Enduro, czyli błoto i skały zarówno mokre jak i suche. Doskonałe działanie w takich warunkach mają zapewnić dwie cechy oplot Enduro 60TPI (dwie warstwy nylonowej tkaniny od stopy do szczytu bocznej ścianki) oraz DNA Gravity (zestawienie dwóch rodzajów gum 60a jako bazowej oraz 45a, o właściwościach tłumiących, na górnej części opony).

Team Issue pojawi się w modelu Vigilante w konkretnym rozmiarze 2.3 dla 26” i 650b. Wielka kiszka dostępna będzie w odrobinę odmiennej specyfikacji All Moutain (Dual DNA 60a/50a, oplot All Mountain 60 tpi ).

Nowością w kolekcji jest również Beeline 2.2 650B (TCS i Race) przeznaczona na szybkie, suche i twarde ścieżki. Charakteryzuje się niskim bieżnikiem z trapezowych klocków.

Do szybkiego XC w suchych warunkach WTB proponuje lekkie, wyścigowe gumy NINE LINE 2.0 29” TCS. Tak, wiem dla części naszych czytelników taka szerokość degraduje twentyninera do trekkinga ;), niemniej ścigacze preferują wąskie papucie.

slick sideview

Dla tych, którzy ze swoimi twentyninerami nie rozstają się w szarości dnia codziennego miejskiej komunikacji, WTB oferuje SLICK 2.2. Gładkie gumy z rowkami odprowadzającymi wodę o słusznej szerokości pozwalającej leniwie łykać krawężniki - konkurencja dla Schwalbe Big Apple.

TCS AL 48mm valves largeWśród elementów systemu TCS dostępne będą taśmy, mosiężne zawory presta w długościach 34 i 46mm oraz nowe super lekkie aluminiowe zawory z wymiennym rdzeniem występujące w trzech kolorach i dwóch długościach.

Kończąca informacja natomiast jest taka, iż, obecnie, redakcja ma przygotować „zapotrzebowanie” na komponenty, które My – Team29er lub co ważniejsze Wy - Czytelnicy chcielibyście ujrzeć w testach. A więc w komentarzach oczekujemy Waszych propozycji, co powinniśmy wziąć na „warsztat” albo czym kategorycznie nie powinniśmy się nawet interesować ;).

 

opony WTB, TCS, obręcze KOM, opony Vigilante, opony Beeline, opony 29er, opony 650B, opony NINE LINE, opony XC, King of Mountain