WTB Bridger 27 TCS Enduro opona

Wilderness Trail Bikes jest niewątpliwie firmą, która głęboko wierzy w rozwój nowego standardu 27.5+. Nie tak dawno informowaliśmy o wypuszczeniu przez WTB nowej opony i obręczy w tym właśnie segmencie, a teraz firma zapowiada premierę kolejnej ultra szerokiej gumy.

Kolejne tłuste ogumienie, które ujrzy światło dzienne nosi nazwę Bridger. Nowa opona ma 3,0" cale szerokości, a jej przeznaczeniem są agresywne szlaki enduro. Bieżnik przypomina kombinację znanych już wzorów. Znajdziemy tu układ oraz kształt klocków zaczerpnięty z opon Trailblazer i Nine Line. Bieżnik ma kierunkowy układ, a klocki są gęsto ułożone, co sugerowałoby że Bridger gustuje raczej w pokonywaniu suchych i ubitych ścieżek. 

WTB Bridger 27.5+

wtb opona nowa 27 plus opis

W procesie produkcyjnym wykorzystano "firmową" dwuskładnikową mieszankę Dual DNA, która cechuje się wysoką przyczepnością i dobrą odpornością na zużycie. Bridger będzie dostępna w dwóch wersjach: TCS Tough zbudowanej w oparciu o mieszankę Gravity DNA zapewniającej większą przyczepność oraz TCS Light której domeną jest szybkość i trakcja. TCS Tough waży 1510 gram i kosztuje 78 dolarów, a "szybszy" brat bliźniak TCS Light waży 1235 gram i zapłacimy za niego 68 dolarów. Oczywiście wszystkie wersje są "tubeless-ready".  Bridger dostępny będzie w sprzedaży od sierpnia 2015 roku. Warto na koniec dodać jeszcze jedną informację odnośnie nowości w kolekcji WTB. Oprócz nowej opony na zbliżających się targach Taipei International Cycle, firma WTB zaprezentuje nową linię obręczy zbudowanych z włókna węglowego o wewnętrznych szerokościach 29mm, 35mm i 45mm.

nowa obrecz wtb 27plus szeroka

 

Tadeusz Pietrzak