001MavicCrossmaxPro

Na moją testową głowę trafił właśnie tytułowy COSSMAX PRO marki Mavic. Przez producenta zaszeregowany jest w kategorii MEN'S ALL-MOUNTAIN MTB. Płeć testera jest adekwatna, pozostaje tylko zapewnić właściwe przeznaczeniu warunki testowe.

Artur Drzymkowski

Mavic Cossmax Pro stworzony został jako bezpieczny i wygodny kask, dla osób spędzających długie godziny na epickich trasach w górach. Zapewnia całkowitą ochronę głowy z każdej strony. Wyjęty z pudełka, od samego początku roztacza aurę sprzętu z najwyższej półki. Jakość wykonania jest doskonała. Wszystkie elementy są doskonale spasowane. Waga - 365g. W kolekcji moich kasków, akurat pomiędzy ciężkim rondlem enduro i szosowym orzeszkiem.

Kask Crossmax Pro, jak każdy zaawansowany technicznie produkt, “ometkowany” został garścią efektownych nazw zastosowanych technologii. Zatem na pokładzie mamy:

  • System retencji Ergo Hold SL - kompaktowy i lekki, bez kompromisów w zakresie optymalnej regulacji, wygody system trzymania głowy;
  • Live Fit Concept - szeroka gama oddychających pianek z pamięcią, które natychmiast dopasowują się do Twojej głowy, zapewniając idealne dopasowanie i lepszą absorpcję drgań;
  • Crossmax Pro Pad - bardzo wygodne progresywne wypełnienie z o właściwościach antybakteryjnych technologii X-Static® .

Ponadto dostajemy szereg bardzo praktycznych cech o mniej spektakularnym nazewnictwie:

  • Dopasowanie do gogli;
  • Regulowany daszek;
  • Pełne zabezpieczenie tyłu głowy oraz 20 dość sporych otworów wietrzących;
  • Siatka przeciw owadom;
  • W zestawie zapasowa wkładka wewnętrzna;
  • System regulacji 3 pozycji uprzęży.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

009MavicCrossmaxProDługi daszek chroni przed słońcem i deszczem.

 

002MavicCrossmaxPro
Ciekawe czy ta pionowa płetwa stabilizuje podczas zjazdu? ;)

 

003MavicCrossmaxPro
Kask chroni potylicę, jednocześnie zapewniając właściwą klimatyzację wszystkimi 7 otworami ...

 

006MavicCrossmaxPro
Czołowe wloty powietrza, wyposażone zostały w anty-insektowe siatki

 

008MavicCrossmaxProŻelowa wyściółka i piankowe inserty mają dbać o komfort dopasowania

Opcje kolorystyczne

Cóż, podobno prawdziwy facet rozpoznaje tylko trzy kolory ;) Mavic zadbał żeby Ci, z bardziej wyrobionym gustem nie poczuli się ograniczeni.

 

W drogę ...

Cossmax Pro jest już po kilku pierwszych jazdach. Kompatybilność z czerepem testera, wręcz wymarzona. Na podsumowanie testu, musicie Drodzy Nasi Czytelnicy, poczekać chwileczkę - zaginął 5 kilowy tłuczek do sprawdzania wytrzymałości skorupy. Ja natomiast oddalam się romantycznie, skąpany w złocistej poświacie zachodzącego wiosennego słońca ...

100MavicCrossmaxPro

 

PS

Testowany egzemplarz Cossmax Pro, udostępnił nam oficjalny dystrybutor marki Mavic - firma Harfa Harrison. Dziękujemy! :)

 Kask rowerowy, kask MTB, Mavic CROSSMAX PRO