DSC04005a

Aktywność rowerzystów jest coraz większa. Coraz więcej się przemieszczamy zabiorąc ze sobą rower, tak jest w turystyce rowerowej jak i np. w częstych dojazdach na zawody. Miejsce podróży naszego roweru jest różne, są to bagażniki zewnętrzne pojazdów, bagażnik auta, ale też środki komunikacji publicznej. W przypadku przewożenia roweru wewnątrz auta i nie tylko wyjątkowo pomocne są pokrowce na całe rowery lub ich elementy. Jedną z firm oferującą pokrowce do rowerów jest Zator. Ja doświadczałem przydatność i funkcjonalność pokrowca tejże firmy do koła 29er.

Ryszard Biniek

Najczęściej koło rowerowe przewozimy w sytuacji kiedy montujemy rower na bagażniku dachowym bez kół, pakujemy rower do bagażnika auta lub przewozimy dodatkowe koła wraz z rowerem. I co wtedy? Ano w różnym stanie czystości upakowujemy je w bagażniku lub środka pojazdu by wyrządzić jak najmniej „szkód”. Idealnym rozwiązaniem jest pokrowiec. Czysto i bezpiecznie dla koła i podróżujących transportujemy je bez zmartwienia o jakieś konsekwencje. Można je przewozić nawet na tylnym siedzeniu obok teściowej.

 

Pokrowiec na koło firmy Zator wykonany jest z mocnej tkaniny powlekanej od środka. Pozwala to na utrzymanie pokrowca w czystości mimo przewożenia często bardzo brudnych kół. Pasuje swobodnie na koło 29” z oponami 2,35 (testowane). Boczne ścianki są dodatkowo wzmacniane w środku na wysokości piasty, a w środku posiada kieszonkę zamykaną na zamek do której możemy schować m.in. zacisk koła lub inne drobiazgi. Na prawie całym obwodzie mamy dwudzielny zamek błyskawiczny pozwalający w prosty sposób zamknąć koło w pokrowcu. Dodatkowo są dwa uchwyty do przenoszenia lub powieszenia pokrowca oraz odpinany pasek do przenoszenia na ramieniu. Całość jest bardzo staranie i estetycznie wykonana.

DSC04009a DSC04010a

Odkąd korzystam z pokrowca do przewożenia kół w samochodzie zapomniałem o uważaniu i ostrożności związanej z umieszczeniem ich w aucie. Pokrowiec jest bardzo wytrzymały i po wielokrotnym używaniu praktycznie nie wykazuje żadnych oznak. Bardzo ciekawą odmianą tego pokrowca, nie wiem, czy nie bardziej atrakcyjną jest pokrowiec na dwa koła, którego nie miałem sposobności testować. Zator oferuje ponadto pokrowce na całe rowery i nie tylko, więc chyba warto zapoznać się z jego ofertą.

DSC04012aa