Loca bikes 8

Loca Bikes to młoda firma z Wrocławia założona przez Aleksandra Zemke. Mimo krótkiej historii, dolnośląska manufaktura dwóch kółek bardzo szybko zyskała spory rozgłos  i dużą rzeszę odbiorców. Czy ten sukces to zasługa rosnącego popytu na miejskie maszyny czy fenomen firmy? Czy jest szansa na rozszerzenie oferty o rowery MTB?

Bartosz Bidas

Jak wygląda wybór roweru w Loca Bikes? Czy wzniosłe hasło „rowery szyte na miarę” to nie jest jedynie wabik i ściema?

Loca bikes 1

Opis działalności Loca Bikes, który zaraz powstanie poniżej, nie będzie jedynie zlepkiem suchych informacji napisanych na podstawie danych zamieszczonych na stronie producenta. Jakiś rok temu, kiedy firma była u progu swojej działalności, osobiście miałem przyjemność uczestniczyć w zakupie jednej z maszyn. Jak wyglądało to w praktyce i jak przebiegał każdy z etapów postaram się szczegółowo Wam przedstawić.

Każdy potencjalny zakup zaczyna się od rozmowy telefonicznej (no chyba, że od razu wpadniecie do siedziby firmy). Już na tak wstępnym etapie otrzymujemy cenne wskazówki, porady oraz zapadają początkowe aczkolwiek bardzo kluczowe ustalenia, mianowicie: jaki typ roweru nas interesuje, na jakim osprzęcie, jak ma to wyglądać i w jakim budżecie musimy się zamknąć.

Loca bikes 11

Nawet przy ponadprzeciętnym marudzeniu nie usłyszymy odpowiedzi: „Panie, takie rzeczy tylko w Erze” (mam nadzieję, że pamiętacie tą reklamę w telewizji?). Myślę, że ja i osoba, której towarzyszyłem w zakupie roweru, należeliśmy do tych trudniejszych klientów. Igor, który jest architektem przedstawił swoją wyśrubowaną graficzną wizję, ja podparłem to sugestiami co do doboru osprzętu. O dziwo, nie usłyszeliśmy, że się „nie da”. Dało się i da się naprawdę wiele.

Loca bikes 9

Wizyta to nie tylko rozmowa. To również możliwość zweryfikowania swojej wizji. Czy ta czadersko wyglądająca kierownica będzie wygodna, a może jednak inna? Decyzji o wyborze roweru nie musimy podejmować tylko na podstawie zdjęcia z internetu. Mamy tutaj niespotykaną możliwość polatania po pobliskim parku i rowerowych ścieżkach na kilku różnych pokazowych maszynach z garażu Loca Bikes. Marzysz o ostrym kole, ale nigdy na takim sprzęcie nie jeździłeś?- wizyta może szybko zweryfikować czy jest to optymalna opcja dla Ciebie. Oferta jest szeroka, poza rowerami single speed znajdziemy w niej także szybkie rowery miejskie z biegami w piaście czy też typowe maszyny dla kobiet.

Loca bikes 3

Jeżeli jest decyzja odnośnie typu roweru, napędu, kół, widelca, malowania itd. otrzymamy od razu wycenę. Pamiętajmy, nie można porównywać cen tych rowerów z seryjnie produkowanymi maszynami innych producentów na rynku, nawet gdy wydaje nam się, że wyglądają podobnie. Słowo klucz: „wydaje się”. Tutaj w cenie otrzymujemy: profesjonalne doradztwo przy dopasowaniu wszystkich elementów roweru, wizualizację naszej wizji, którą de facto po otrzymaniu projektu możemy dalej modyfikować. Indywidualne malowanie, które pozwoli na wyróżnienie się w tłumie masowo produkowanych dwóch kółek to rzecz bezcenna. Tak więc możemy zbudować nieprzeciętny rower za naprawdę rozsądną kasę, albo pójść w wersję na bogato ociekającą karbonem. Ceny zaczynają się od 3300 zł za podstawowe projekty, dodatkowo czasem możemy trafić na jakąś promocję.

Loca bikes 6

Tego samego dnia rowerem oczywiście nie wyjedziemy. Okres oczekiwania to 2-3 tygodnie. Po tym czasie sprzęt trafia pod nasze drzwi kurierem lub możemy osobiście odebrać rower w siedzibie firmy. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę producenta: www.locabikes.pl .

Loca bikes 7

Co do zakupu tego typu roweru może popchnąć osoby, które mają w swojej kolekcji rowery za 20, 30 czy 40 tysięcy? Co możemy zyskać kupując taki rower za zaledwie ułamek tej kwoty? Otóż oczywiście poza możliwością stworzenia czegoś własnego wyrażającego naszą osobowość, tego typu maszyna może stać się bardzo efektywnym środkiem transportu do pracy w totalnie zakorkowanych aglomeracjach. Osobiście nie wyobrażam sobie nawet przy wykorzystaniu najlepszego zapięcia, pozostawienia swojego obecnego roweru przypiętego gdzieś do latarni przy jednej z ruchliwych ulic. Właśnie takim osobom mogę polecić zakup tego typu maszyny. Raz, że indywidualny projekt (z możliwością umieszczenia chociażby swoich danych na ramie) może skutecznie zniwelować do zera zainteresowanie potencjalnego złodzieja, dwa że nawet gdyby ktoś buchnął nam taki rower, szanse na jego odnalezienie diametralnie wzrastają.

Loca bikes 2

Wróćmy do początkowego pytania „Czy wzniosłe hasło „rowery szyte na miarę” to nie jest jedynie wabik i ściema?” Absolutnie to stwierdzenie jest prawdziwe. W Loca Bikes otrzymacie spory zastrzyk pozytywnego zakręcenia, dużo profesjonalnych porad oraz możliwość wyjechania na niespotykanej maszynie idealnie dopasowanej do naszych potrzeb. 

A co z rowerami MTB szytymi na miarę? Czy doczekamy się 29era Loca Bikes? Z tym pytaniem udaliśmy się do właściciela firmy, Aleksandra Zemke. Odpowiedź cytuję poniżej: „jeśli chodzi o rowery na kołach 29cali - uwielbiamy jeździć po górach i bardzo chcielibyśmy wejść w segment rowerów górskich. Na ten moment nie mamy jeszcze sprecyzowanych planów, ale dostrzegamy duży potencjał w rowerach MTB personalizowanych pod względem wyglądu i konfiguracji. Według naszej wiedzy customowe rowery MTB szyte na miarę kosztują majątek, a 29ery montowane i malowane po zamówieniu pod klienta za rozsądne pieniądze mogłyby być czymś świeżym. A co Wy sądzicie?” No właśnie, co Wy sądzicie drodzy czytelnicy na ten temat? Czy ktoś jest chętny na budowę w Loca Bikes swojego spersonalizowanego górala?