RELACJE Z IMPREZ

 20190913 165018

Maraton Północ Południe to ostatnia impreza ultra w tym roku, w jakiej postanowiłem wziąć udział. Widać ciągle było mi mało po MRDP Góry. Start na Helu, meta w Bukowinie Tatrzańskiej w schronisku Głodówka. Do pokonania 946 km w poziomie i 8000 m w pionie, w limicie czasu 72 godziny. Mój plan? Przejechać całość w ok 50 - 55 godzin. Jednak po raz kolejny przekonałem się, że planować to sobie można...

Maciej Paterak

Add a comment

P1010788 kopiaGiant to ciekawy przypadek marki, którą w Polsce wiele osób otwarcie krytykuje (nie wiedzieć czemu), po czym po cichu cmoka, gdy stoi obok kolejnej nowości. Bo co by nie mówić, Giant to tajwański gigant wśród producentów rowerów, od którego inni mogą się tylko uczyć.

Bartosz Bidas i Michał Śmieszek

Add a comment

 20190827 191506

MRDP druga odsłona - w zeszłym roku rozpocząłem starty w cyklu 4xMRDP, co opisywałem w relacji 4xMRDP czyli życiowe wyzwanie, pokonując część pierwszą - zachodnią. Tym razem zmierzyłem się z dużo trudniejszą trasą, czyli samymi górami. Dystans 1148 km w poziomie i aż 15 tys. metrów w pionie! Wszystko to w limicie 120 godzin. Jednak chcąc mieć już teraz kwalifikacje do pełnej pętli Maratonu Rowerowego Dookoła Polski, czyli 3130 km w 10 dni, musiałem uwinąć się w max 96 godzinach i o to zamierzałem powalczyć.

Maciej Paterak

Add a comment

2

Mój pierwszy rok startów w ultra-maratonach wyszedł mi lepiej niż bym się spodziewał. Miały być 2, a ukończyłem z powodzeniem aż 4! Postanowiłem więc, że ten sezon zacznę od bardzo wymagającego Race Through Poland - ok 1400 km w poziomie i ok 14 000 m w pionie! Miał to być przed wszystkim trening przed najważniejszym dla mnie w sezonie Góry MRDP.

Maciej Paterak

Add a comment

MRDP latarnia 1

Maraton Rowerowy Dookoła Polski (w skrócie MRDP) to najdłuższy i najtrudniejszy w Polsce ultramaraton rowerowy. Również jeden z najtrudniejszych na świecie! Strat i meta na Rozewiu, a trasa to pętla poprowadzona możliwie blisko granic Polski. Całość liczy 3130 km, którą trzeba pokonać w limicie czasu 10 dni (10 dób). Dotychczas w pięciu edycjach MRDP ukończyło zaledwie 66 osób, z czego tylko 52 w limicie czasu. Czy to możliwe, żeby średnio wytrenowany kolarz taki jak ja, mógł podołać tak morderczemu wyzwaniu?

Maciej Paterak

Add a comment

meta 11

Bałtyk-Bieszczady Tour- najbardziej rozpoznawalny ultramaraton w Polsce. Kiedy o nim usłyszałem, wiedziałem, że muszę tego spróbować. Ale tu nie wystarczy się zapisać i opłacić wpisowe, trzeba najpierw zdobyć kwalifikacje, pokonując minimum 500 km w trybie non stop na zawodach. Drogę do szczęścia rozpocząłem od przejechania ultramaratonu "Piękny Wschód 500". W międzyczasie spontanicznie wystartowałem jeszcze w Maratonie Rowerowym Wisła1200, co mocno odbiło się na moim zdrowiu. Finalnie jednak przyszedł w końcu upragniony dzień... BBT2018.

Maciej Paterak

Add a comment

GIANT 2019 10

Podwarszawski Józefów ostatnio stał się centrum nowości tajwańskiego, rowerowego giganta. Ogromna ilość niesamowitych maszyn sprawiła, że wracamy totalnie skołowani i pozytywnie nakręceni. Ahh jakie piękne są te nowe Gianty. 

Bartosz Bidas, Michał Bińczak

Add a comment

 gopro5

Zazwyczaj piszemy tu o rowerach górskich i wszystkim co z nimi związane. Tym razem wyjątkowo będzie to relacja z imprezy szosowej. Dość wyjątkowej, bo jak po tytule się domyślacie - długodystansowej. Dokładnie to 510 km jazdy non stop!

Maciej Paterak

Add a comment

100KielceBieExpo

Kultowa amerykańska marka Yeti wprowadza do kolekcji maszynę enduro na dużych kołach. Po garść szczegółów zapraszam na drugą część naszej relacji z targów rowerowych Bike-Expo 2017 z Kielcach.

Artur Drzymkowski

Add a comment

001KielceBieExpo

Targi, targi i po targach. Karta w aparacie spuchła. Spróbujemy ją odrobinę odchudzić i przekazać w obrazkowej formie, to co Nas zainteresowało. Oczywiście nie może być innego tła dla wstępniaka jak rower Mistrzyni Świata Jolandy Neff.

Artur Drzymkowski

Add a comment

Giant2018testy02

W samym środku lata, Giant Polska zaprosił Nas na prezentację kolekcji przygotowanej na sezon 2018. Internet od jakiegoś już czasu plotkował na ten temat, więc byliśmy bardzo zainteresowani. Finalnie nowości było tyle, że o mały włos zabrakło by nam czasu na jazdy testowe ;)

Team29er

Add a comment

Dorota Northtec Karczew 1

Foto: Kamil Lesiak/Facebook

"Ruda pędzi jak szalona, krzyczy, ciśnie - to jest Ona! "Rudą Dorcię pokochałem, z Rudą rajdy są wspaniałe..." - Jestem przekonany, że Dorota się nie obrazi na nieco zmieniony refren hitu Czadomana - w końcu stanęła na zimowym, najwyższym podium Mazovii w Karczewie. Zimowa, maratonowa, ostra jazda, kobiecym okiem!

Dorota Rajska i Team 29er

Add a comment